• Mistrovství České republiky ve sportovním aerobiku a fitness družstvech

  Mistrovství České republiky ve sportovním aerobiku a fitness družstvech

  6. – 8.10.2017 v hale TJ Lokomotiva v Plzni proběhlo Mistrovství České republiky ve sportovním aerobiku a fitness družstvech, kterého se zúčastnilo 10 našich závodnic.

  V sobotu proběhlo základní kolo kategorie senior ženy, kde se představila naše Juditka Kamlerová. Vzhledem k tomu, že do semifinále postupovalo všech 10 závodnic, bylo hlavním úkolem vyzkoušet si plochu. To se Juditce povedlo a do semifinále postoupila z krásného 6. místa, což by znamenalo postup do finále.
  Sobotní den byl závodní i pro naše nejmenší hvězdičky – Sabrinku Nguyen, Marušku Doležalovou a Gábinku Urikovou (AC Angels Rakovník). Kategorie 8-10 let měla základní kolo i semifinále v jeden den. Soutěž jednotlivkyň si letos poprvé zkusila Sabrinka – základní kolo zacvičila krásně a do semifinále postupovala z 8. místa, což by na postup mezi nejlepší šestku bohužel nestačilo. V semifinále ale neskutečně zabrala a postup mezi nejlepších 6 závodnic si vybojovala. Pro kategorii týmů bylo vzhledem k počtu přihlášených závodníků semifinále jen zkušební, protože postup do finále měly zajištěný všechny holčičky. Naše trio Špionek ovšem nenechalo nic náhodě a do semifinále nastoupily jako lvice, které se chtěly předvést v nejlepším možném světle. Holkám se sestava povedla na jedničku a braly 3. místo.

  Neděle začala semifinálovým kolem seniorek. Nejprve cvičila Juditka Kamlerová, které šlo o postup mezi nejlepší šestku. Sestavu zacvičila tak, jak jsme na ní z tréninku zvyklé. Žádný prvek výrazně nezkazila, ale ani nijak nezazářila a bohužel si pohoršila o jedno místo a skončila těsně před branami finále. Takový výsledek Ju nečekala, a tak přišlo velké zklamání. Semifinále seniorů bylo „zkouškou plochy“ i pro fitness tým Gladiátorek, které měly postup do večerního finále jistý. Šlo ale o to předvést se v tom nejlepším světle, protože medaile byla tak blízko a přesto jim celý rok unikala. Holky podaly neuvěřitelný výkon a do finále šly ze třetího místa. Jenže je čekal celý den nicnedělání, kdy pravděpodobnost, že jim vytuhnou nohy a nervozitou se sesypou, byla obrovská.
  Soutěžní den pokračoval finálovými koly kategorie 11-13 let a poté 8-10 let, kde jsme měly 2 pomyslná želízka v ohni. Sabrinka měla z předchozího dne za sebou 3 závodní sestavy, takže únava a vyčerpání byly znát. Nicméně Sabrinka bojovala, aby bylo vidět, že si postup mezi nejlepších šest holčiček zasloužila. Sestavu zacvičila krásně a z Mistrovství České republiky si zaslouženě odvezla krásné 6. místo. Trio Špionek bojovalo jak o život, sestavu zacvičily bez výrazné chyby, přesto jim 3. místo uniklo a skončily na nepopulární „bramboře“.
  Poté následovala kategorie juniorek a pak už naše seniorky. Ufff, holky byly nervozitou na rozsypání, nicméně na plochu nastoupily sebevědomě a takový byl i jejich výkon. Bez chyby, synchronní, s úžasným výrazem. Přestože jich bylo jen šest, byla jich plná plocha a sestavu si nesmírně užily. Pak už jen počkat na vyhlášení vítězů… byly to nervy… 5. místo obsadilo Domyno… a co teď? … 4. místo Ústí… a holky už ječely radostí a asi padlo i pár slziček… GLADIÁTORKY BRALY BRONZ!!! Obrovská radost :-)

  Hodnocení trenérky holčiček 8-10 let Liunky:
  Od posledních závodů, které se konaly na Petřinách se holky velice zlepšily. Naším největším problémem byly špičky a synchron v prvcích, na kterém jsme musely hodně zapracovat. Přípravu na MČR nám zkomplikovaly i zdravotní problémy Sabrinky Nguyen, kterou od posledních závodů bolela záda. I přes zdravotní komplikace a dojíždění mezi Kladnem a Rakovníkem, holky nastoupily na plochu připravené a plné elánu jít bojovat. Do finále Špionky postoupily ze 3.místa, finále zajely také moc hezky, dokonce lépe než základní kolo, ale bohužel na medaili to nestačilo a odnesly si krásné 4.místo, za které se ale nemusejí vůbec stydět. Sabrinka si vyzkoušela i poprvé v této sezóně závody v kategorii jednotlivkyň a naším cílem bylo, aby se v tak silné konkurenci dostala do finále. To se jí povedlo a přivezla si krásné 6.místo. Holky ukázaly úžasný výkon na MČR, ale samozřejmě je stále co zlepšovat.

  Hodnocení trenérky seniorek Verči:
  Juditka je obrovský dříč, který maká 4 – 5x týdně a v přípravě kromě toho ještě běhá. Jejím největším problémem jsou pokrčená kolena a to, že na ploše působí těžkopádně. Na tom musíme do příštího roku hodně zapracovat. O postupu do finále rozhodovaly detaily a to se bohužel Ju úplně nevydařilo. Adélka Hotová, která Juditku porazila a do finále postoupila, měla sestavu sice podstatně jednodušší, ale zajela jí čistěji. Nevadí, hlavu vzhůru, ještě jí čekají jedny závody za měsíc :-).
  Gladiátorky byly od počátku v početní nevýhodě, jelikož jich bylo jen šest a velmi těžce to nesly a často to vzdávaly předem. Ještě 14 dní před republikou holky přemýšlely, že by se přihlásily do kategorie petite, což se mi naštěstí podařilo jim vymluvit. Od poloviny srpna všechny dřely a dřely. Náročná příprava se jim ale vyplatila. Sledovat je při obou kolech byl pro mě neskutečný zážitek! Sestavu zacvičily perfektně, bez jediné chyby, synchronně a s úžasným výrazem a odhodláním. Díky, že jste to nevzdaly a šly jste do toho naplno!

  Závěrem bych chtěla moc poděkovat všem rodičům (nejen dětí z I.VT) za to, že s námi mají trpělivost a děti podporují, dále Aerobic Clubu Angels Rakovník, že nám „půjčil“ Gabču, protože bez nich by ten tým vůbec nevznikl, ale také hlavně za to, že jsou to prima kámošky. Velké díky patří všem dětem (i těm odrostlejším), protože náš malinký klub tak skvěle reprezentují napříč všemi výkonnostními i věkovými třídami, jsou bezva parta a můžeme se na ně vždy spolehnout. Můj největší dík, ale patří trenérkám Markét, Liu, Nikče a Ju za to, že se dětem věnují naplno, mají je rády a udělaly by pro ně snad i nemožné!

  Vám všem díky za to, že vás mám :-)
  Verča

Napsat komentář

Cancel reply